||
B

BERGHAGAN 8 EIENDOM AS985 615 675

Udlejning
Aktieselskab
Idrettsveien 43B 1400 SKI, Norge

BERGHAGAN 8 EIENDOM AS

Lukket 26. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
20 år
- 29. apr. 2003 til 26. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
23.940.923
NOK
Årsresultat 2022
17.918.786
NOK
Samlet egenkapital 2022
21.141.350
NOK
Sidst opdateret: 31. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 31. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
23.940.923
Samlet årsresultat
17.918.786
Samlede aktiver
27.020.555
Samlet gæld
5.879.205
Samlet egenkapital
21.141.350

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
23.940.923
Samlede driftsomkostninger
69.026
Driftsresultat
23.871.897
Finansielle indtægter/omkostninger
-47.684
Resultat før skat
23.824.213
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
5.905.427
Samlet årsresultat
17.918.786

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
26.372.658
Samlede omsætningsaktiver
647.897
Samlede aktiver
27.020.555
Kortfristet gæld
1.229.299
Langfristet gæld
4.649.906
Samlet gæld
5.879.205
Indskudt kapital
8.165.407
Overført overskud
12.975.943
Samlet egenkapital
21.141.350
Samlet egenkapital og gæld
27.020.555

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt