||
H

HODOR INVEST AS920 358 136

Udlejning
Aktieselskab
Sjøkrigsskoleveien 8B 5165 LAKSEVÅG, Norge

HODOR INVEST AS

Lukket 19. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 1. feb. 2018 til 19. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
4.278.214
NOK
Årsresultat 2021
-192.667
NOK
Samlet egenkapital 2021
-1.167.226
NOK
Sidst opdateret: 14. jun. 2023

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
4.278.214
Samlet årsresultat
-192.667
Samlede aktiver
542.559
Samlet gæld
1.709.784
Samlet egenkapital
-1.167.226

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
4.278.214
Samlede driftsomkostninger
4.488.725
Driftsresultat
-210.511
Finansielle indtægter/omkostninger
17.844
Resultat før skat
-192.667
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-192.667

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
70.724
Samlede omsætningsaktiver
471.835
Samlede aktiver
542.559
Kortfristet gæld
1.163.130
Langfristet gæld
546.654
Samlet gæld
1.709.784
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-1.191.656
Samlet egenkapital
-1.167.226
Samlet egenkapital og gæld
542.558

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt