||
E

EIDYMA AS925 532 401

Udlejning
Aktieselskab
Raudåsflata 23 7550 HOMMELVIK, Norge

EIDYMA AS

Lukket 3. april 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 25. aug. 2020 til 3. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.663.681
NOK
Årsresultat 2022
378.827
NOK
Samlet egenkapital 2022
6.532.457
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.663.681
Samlet årsresultat
378.827
Samlede aktiver
40.174.044
Samlet gæld
33.641.587
Samlet egenkapital
6.532.457

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.663.681
Samlede driftsomkostninger
2.076.954
Driftsresultat
1.586.726
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.101.051
Resultat før skat
485.675
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
106.848
Samlet årsresultat
378.827

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
39.779.232
Samlede omsætningsaktiver
394.812
Samlede aktiver
40.174.044
Kortfristet gæld
201.585
Langfristet gæld
33.440.002
Samlet gæld
33.641.587
Indskudt kapital
5.706.792
Overført overskud
825.665
Samlet egenkapital
6.532.457
Samlet egenkapital og gæld
40.174.044

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt