||
H

HYSTAD EIENDOM AS991 417 389

Udlejning
Aktieselskab
Sørengkaia 51 0194 OSLO, Norge

HYSTAD EIENDOM AS

Lukket 20. april 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 14. jul. 2007 til 20. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
189.199
NOK
Årsresultat 2021
49.205
NOK
Samlet egenkapital 2021
3.592.534
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
189.199
Samlet årsresultat
49.205
Samlede aktiver
5.494.278
Samlet gæld
1.901.743
Samlet egenkapital
3.592.534

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
189.199
Samlede driftsomkostninger
126.228
Driftsresultat
62.971
Finansielle indtægter/omkostninger
-67
Resultat før skat
62.904
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
13.699
Samlet årsresultat
49.205

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
3.182.375
Samlede omsætningsaktiver
2.311.903
Samlede aktiver
5.494.278
Kortfristet gæld
133.194
Langfristet gæld
1.768.549
Samlet gæld
1.901.743
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
3.492.534
Samlet egenkapital
3.592.534
Samlet egenkapital og gæld
5.494.278

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt