||
B

BYGGTEC EIENDOM AS919 166 193

Udlejning
Aktieselskab
Ringgata 80 1723 SARPSBORG, Norge

BYGGTEC EIENDOM AS

Lukket 5. marts 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 20. jun. 2017 til 5. mar. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-52.239
NOK
Samlet egenkapital 2022
780.005
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-52.239
Samlede aktiver
928.764
Samlet gæld
148.759
Samlet egenkapital
780.005

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
66.928
Driftsresultat
-66.928
Finansielle indtægter/omkostninger
-35
Resultat før skat
-66.963
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-14.724
Samlet årsresultat
-52.239

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
928.764
Samlede aktiver
928.764
Kortfristet gæld
45.386
Langfristet gæld
103.373
Samlet gæld
148.759
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
580.005
Samlet egenkapital
780.005
Samlet egenkapital og gæld
928.764

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt