||
J

J.R.EIENDOM & CONSULT A/S946 169 919

Udlejning
Aktieselskab
Jærv 30 4352 KLEPPE, Norge

J.R.EIENDOM & CONSULT A/S

Lukket 11. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 11. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.275.239
NOK
Årsresultat 2022
1.455.099
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.632.890
NOK
Sidst opdateret: 15. apr. 2023

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.275.239
Samlet årsresultat
1.455.099
Samlede aktiver
5.203.126
Samlet gæld
1.570.236
Samlet egenkapital
3.632.890

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.275.239
Samlede driftsomkostninger
515.635
Driftsresultat
759.604
Finansielle indtægter/omkostninger
864.929
Resultat før skat
1.624.534
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
169.435
Samlet årsresultat
1.455.099

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.121.735
Samlede omsætningsaktiver
2.081.391
Samlede aktiver
5.203.126
Kortfristet gæld
1.550.546
Langfristet gæld
19.690
Samlet gæld
1.570.236
Indskudt kapital
600.000
Overført overskud
3.032.890
Samlet egenkapital
3.632.890
Samlet egenkapital og gæld
5.203.126

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt