COMMERCIAL CLEANING AS
Lukket 1. november 2023, InsolvensbehandlingCOMMERCIAL CLEANING AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- LS
- Bestyrelsesformand
- LS
- Driftstid
- 4 år
- - 18. feb. 2019 til 1. nov. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2020
- 2.177.795
- NOK
- Årsresultat 2020
- 880.889
- NOK
- Samlet egenkapital 2020
- 1.652.040
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LS | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LS | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 2.177.795 |
Samlet årsresultat | 880.889 |
Samlede aktiver | 755.817 |
Samlet gæld | -896.223 |
Samlet egenkapital | 1.652.040 |
R&T
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 2.177.795 |
Samlede driftsomkostninger | 1.041.372 |
Driftsresultat | 1.136.423 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -6.647 |
Resultat før skat | 1.129.776 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 248.887 |
Samlet årsresultat | 880.889 |
Balanceoversigt
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 36.198 |
Samlede omsætningsaktiver | 719.618 |
Samlede aktiver | 755.817 |
Kortfristet gæld | -896.223 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | -896.223 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 1.622.040 |
Samlet egenkapital | 1.652.040 |
Samlet egenkapital og gæld | 755.817 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger