||
Ø

ØSTRE ROSTEN 88 AS986 701 079

Udlejning
Aktieselskab
Sluppenvegen 17B 7037 TRONDHEIM, Norge

ØSTRE ROSTEN 88 AS

Lukket 11. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 20. mar. 2004 til 11. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.344.369
NOK
Årsresultat 2022
975.413
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.519.390
NOK
Sidst opdateret: 7. nov. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 5. jul. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.344.369
Samlet årsresultat
975.413
Samlede aktiver
9.134.334
Samlet gæld
5.815.144
Samlet egenkapital
3.519.390

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.344.369
Samlede driftsomkostninger
1.659.093
Driftsresultat
1.685.276
Finansielle indtægter/omkostninger
-178.093
Resultat før skat
1.507.183
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
531.770
Samlet årsresultat
975.413

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
8.631.485
Samlede omsætningsaktiver
502.849
Samlede aktiver
9.134.334
Kortfristet gæld
2.339.015
Langfristet gæld
3.476.129
Samlet gæld
5.815.144
Indskudt kapital
32.693
Overført overskud
3.486.697
Samlet egenkapital
3.519.390
Samlet egenkapital og gæld
9.334.534

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt