||
STORGATA 23 OMORGANISERING AS

STORGATA 23 OMORGANISERING AS997 413 954

Udlejning
Aktieselskab
c/o Lillestrøm Delta AS Torvet 3 2000 LILLESTRØM, Norge

STORGATA 23 OMORGANISERING AS

Lukket 9. maj 2023
Lillestromdelta – Lillestromdelta

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 5. okt. 2011 til 9. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.457.516
NOK
Årsresultat 2021
1.570.311
NOK
Samlet egenkapital 2021
924.892
NOK
Sidst opdateret: 27. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.457.516
Samlet årsresultat
1.570.311
Samlede aktiver
9.963.123
Samlet gæld
9.038.231
Samlet egenkapital
924.892

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.457.516
Samlede driftsomkostninger
303.628
Driftsresultat
2.153.888
Finansielle indtægter/omkostninger
-140.669
Resultat før skat
2.013.219
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
442.908
Samlet årsresultat
1.570.311

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
6.504.403
Samlede omsætningsaktiver
3.458.720
Samlede aktiver
9.963.123
Kortfristet gæld
2.782.631
Langfristet gæld
6.255.600
Samlet gæld
9.038.231
Indskudt kapital
284.348
Overført overskud
640.544
Samlet egenkapital
924.892
Samlet egenkapital og gæld
9.963.123

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt