||
E

ELVEBAKKEN 250 AS989 031 759

Udlejning
Aktieselskab
Hardangervegen 250 5226 NESTTUN, Norge

ELVEBAKKEN 250 AS

Lukket 24. april 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 8. dec. 2005 til 24. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
2.282.819
NOK
Årsresultat 2019
-93.533
NOK
Samlet egenkapital 2019
323.944
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
2.282.819
Samlet årsresultat
-93.533
Samlede aktiver
5.883.585
Samlet gæld
5.559.641
Samlet egenkapital
323.944

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
2.282.819
Samlede driftsomkostninger
2.130.879
Driftsresultat
151.940
Finansielle indtægter/omkostninger
-271.588
Resultat før skat
-119.648
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-26.115
Samlet årsresultat
-93.533

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
5.594.776
Samlede omsætningsaktiver
288.809
Samlede aktiver
5.883.585
Kortfristet gæld
274.959
Langfristet gæld
5.284.682
Samlet gæld
5.559.641
Indskudt kapital
221.800
Overført overskud
102.144
Samlet egenkapital
323.944
Samlet egenkapital og gæld
5.883.585

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt