||
A

AKTIESELSKAPET HENRIK IBSENS GATE 5934 118 499

Udlejning
Aktieselskab
Grubbegata 14 0179 OSLO, Norge

AKTIESELSKAPET HENRIK IBSENS GATE 5

Lukket 8. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 8. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
8.042.076
NOK
Årsresultat 2021
3.057.264
NOK
Samlet egenkapital 2021
12.254.447
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
8.042.076
Samlet årsresultat
3.057.264
Samlede aktiver
16.364.806
Samlet gæld
4.110.359
Samlet egenkapital
12.254.447

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
8.042.076
Samlede driftsomkostninger
4.128.020
Driftsresultat
3.914.056
Finansielle indtægter/omkostninger
33.788
Resultat før skat
3.947.844
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
890.580
Samlet årsresultat
3.057.264

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
4.201.215
Samlede omsætningsaktiver
12.163.591
Samlede aktiver
16.364.806
Kortfristet gæld
4.110.359
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
4.110.359
Indskudt kapital
120.000
Overført overskud
12.134.447
Samlet egenkapital
12.254.447
Samlet egenkapital og gæld
16.364.806

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt