||
P

PALEUM AS980 120 155

Udlejning
Aktieselskab
c/o Smith & BULL AS Froksveien 5 3512 HØNEFOSS, Norge

PALEUM AS

Lukket 28. juni 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
26 år
- 29. sep. 1998 til 28. jun. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-198.255
NOK
Samlet egenkapital 2022
-3.078.620
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-198.255
Samlede aktiver
6.867.391
Samlet gæld
9.946.011
Samlet egenkapital
-3.078.620

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
11.391
Driftsresultat
-11.391
Finansielle indtægter/omkostninger
-186.864
Resultat før skat
-198.255
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-198.255

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.819.538
Samlede omsætningsaktiver
47.853
Samlede aktiver
6.867.391
Kortfristet gæld
70.279
Langfristet gæld
9.875.732
Samlet gæld
9.946.011
Indskudt kapital
10.000.000
Overført overskud
-13.078.620
Samlet egenkapital
-3.078.620
Samlet egenkapital og gæld
6.867.391

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt