||
S

STEINBEKKHAUGVEIEN 15 AS981 283 066

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

STEINBEKKHAUGVEIEN 15 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
24 år
- 22. nov. 1999 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.029.864
NOK
Årsresultat 2022
2.304.683
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.526.361
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.029.864
Samlet årsresultat
2.304.683
Samlede aktiver
14.012.558
Samlet gæld
8.486.197
Samlet egenkapital
5.526.361

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.029.864
Samlede driftsomkostninger
891.625
Driftsresultat
3.138.239
Finansielle indtægter/omkostninger
-183.298
Resultat før skat
2.954.941
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
650.258
Samlet årsresultat
2.304.683

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
12.108.774
Samlede omsætningsaktiver
1.903.784
Samlede aktiver
14.012.558
Kortfristet gæld
2.071.015
Langfristet gæld
6.415.182
Samlet gæld
8.486.197
Indskudt kapital
539.269
Overført overskud
4.987.092
Samlet egenkapital
5.526.361
Samlet egenkapital og gæld
14.012.558

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt