||
S

STRUEN EIENDOM AS925 027 634

Udlejning
Aktieselskab
Amtskaivegen 17 6729 KALVÅG, Norge

STRUEN EIENDOM AS

Lukket 30. juli 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 5. maj 2020 til 30. jul. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
121.500
NOK
Årsresultat 2022
-179.521
NOK
Samlet egenkapital 2022
193.410
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
121.500
Samlet årsresultat
-179.521
Samlede aktiver
2.094.781
Samlet gæld
1.901.372
Samlet egenkapital
193.410

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
121.500
Samlede driftsomkostninger
210.240
Driftsresultat
-88.740
Finansielle indtægter/omkostninger
-93.668
Resultat før skat
-182.408
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-2.887
Samlet årsresultat
-179.521

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.952.685
Samlede omsætningsaktiver
142.096
Samlede aktiver
2.094.781
Kortfristet gæld
37.325
Langfristet gæld
1.864.047
Samlet gæld
1.901.372
Indskudt kapital
359.999
Overført overskud
-166.589
Samlet egenkapital
193.410
Samlet egenkapital og gæld
2.094.781

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt