||
S

SKORHAUGSTUBBEN 24 AS814 633 632

Udlejning
Aktieselskab
c/o Bremer Holding AS Fougners vei 8D 0571 OSLO, Norge

SKORHAUGSTUBBEN 24 AS

Lukket 23. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 18. dec. 2014 til 23. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
203.165
NOK
Årsresultat 2022
-226.706
NOK
Samlet egenkapital 2022
-2.654.906
NOK
Sidst opdateret: 18. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
203.165
Samlet årsresultat
-226.706
Samlede aktiver
6.901.531
Samlet gæld
9.556.438
Samlet egenkapital
-2.654.906

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
203.165
Samlede driftsomkostninger
119.215
Driftsresultat
83.950
Finansielle indtægter/omkostninger
-374.599
Resultat før skat
-290.649
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-63.943
Samlet årsresultat
-226.706

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.830.600
Samlede omsætningsaktiver
70.931
Samlede aktiver
6.901.531
Kortfristet gæld
57.123
Langfristet gæld
9.499.314
Samlet gæld
9.556.438
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-2.754.906
Samlet egenkapital
-2.654.906
Samlet egenkapital og gæld
6.901.531

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt