||
D

DELTA SYSTEMS AS921 359 780

Fast ejendom
Aktieselskab
Florvågvegen 23 5305 FLORVÅG, Norge

DELTA SYSTEMS AS

Lukket 19. december 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 7. sep. 2018 til 19. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
1.056.816
NOK
Årsresultat 2020
-225.763
NOK
Samlet egenkapital 2020
1.112.570
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
1.056.816
Samlet årsresultat
-225.763
Samlede aktiver
1.870.106
Samlet gæld
757.536
Samlet egenkapital
1.112.570

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
1.056.816
Samlede driftsomkostninger
1.280.360
Driftsresultat
-223.544
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.219
Resultat før skat
-225.763
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-225.763

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
76.789
Samlede omsætningsaktiver
1.793.317
Samlede aktiver
1.870.106
Kortfristet gæld
250.034
Langfristet gæld
507.502
Samlet gæld
757.536
Indskudt kapital
1.030.000
Overført overskud
82.570
Samlet egenkapital
1.112.570
Samlet egenkapital og gæld
1.870.106

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom