||
G

GERD OG AUDUN STEINNES HOLDING AS994 944 347

Udlejning
Aktieselskab
Steinnes 4160 FINNØY, Norge

GERD OG AUDUN STEINNES HOLDING AS

Lukket 22. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 4. jan. 2010 til 22. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
1.294.719
NOK
Samlet egenkapital 2022
325.080
NOK
Sidst opdateret: 13. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
1.294.719
Samlede aktiver
1.487.984
Samlet gæld
1.162.904
Samlet egenkapital
325.080

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
27.112
Driftsresultat
-27.112
Finansielle indtægter/omkostninger
1.428.187
Resultat før skat
1.401.075
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
106.356
Samlet årsresultat
1.294.719

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
38.140
Samlede omsætningsaktiver
1.449.844
Samlede aktiver
1.487.984
Kortfristet gæld
1.162.904
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
1.162.904
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
295.080
Samlet egenkapital
325.080
Samlet egenkapital og gæld
1.487.984

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt