||
N

NORTEK EIENDOM AS993 430 234

Udlejning
Aktieselskab
Stordalsveien 1035 7170 ÅFJORD, Norge

NORTEK EIENDOM AS

Lukket 4. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 15. dec. 2008 til 4. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
629.895
NOK
Årsresultat 2022
117.524
NOK
Samlet egenkapital 2022
30.487
NOK
Sidst opdateret: 14. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
629.895
Samlet årsresultat
117.524
Samlede aktiver
2.551.997
Samlet gæld
2.521.510
Samlet egenkapital
30.487

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
629.895
Samlede driftsomkostninger
385.662
Driftsresultat
244.233
Finansielle indtægter/omkostninger
-112.105
Resultat før skat
132.128
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
14.604
Samlet årsresultat
117.524

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.370.500
Samlede omsætningsaktiver
181.497
Samlede aktiver
2.551.997
Kortfristet gæld
590.155
Langfristet gæld
1.931.355
Samlet gæld
2.521.510
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
487
Samlet egenkapital
30.487
Samlet egenkapital og gæld
2.551.997

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt