||
H

HE CONSULTING AS812 162 942

Udlejning
Aktieselskab
Tingsakerveien 22 4790 LILLESAND, Norge

HE CONSULTING AS

Lukket 8. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
HE
Driftstid
10 år
- 18. jul. 2013 til 8. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.654.197
NOK
Årsresultat 2022
2.781.238
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.979.214
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.654.197
Samlet årsresultat
2.781.238
Samlede aktiver
4.049.949
Samlet gæld
1.070.735
Samlet egenkapital
2.979.214

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.654.197
Samlede driftsomkostninger
83.765
Driftsresultat
3.570.432
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.741
Resultat før skat
3.565.691
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
784.453
Samlet årsresultat
2.781.238

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
4.049.949
Samlede aktiver
4.049.949
Kortfristet gæld
1.041.265
Langfristet gæld
29.470
Samlet gæld
1.070.735
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
2.879.214
Samlet egenkapital
2.979.214
Samlet egenkapital og gæld
4.049.949

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt