||
F

FLO & FJÆRE AS990 143 064

Udlejning
Aktieselskab
Bernt Salvesens vei 43 8300 SVOLVÆR, Norge

FLO & FJÆRE AS

Lukket 6. juni 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 22. aug. 2006 til 6. jun. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
968.483
NOK
Årsresultat 2022
-304.631
NOK
Samlet egenkapital 2022
9.418.552
NOK
Sidst opdateret: 9. apr. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Forretningsfører-

Andre

NavnRolleAktier
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
968.483
Samlet årsresultat
-304.631
Samlede aktiver
16.734.666
Samlet gæld
7.316.113
Samlet egenkapital
9.418.552

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
968.483
Samlede driftsomkostninger
948.277
Driftsresultat
20.206
Finansielle indtægter/omkostninger
-400.462
Resultat før skat
-380.256
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-75.625
Samlet årsresultat
-304.631

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
15.604.482
Samlede omsætningsaktiver
1.130.184
Samlede aktiver
16.734.666
Kortfristet gæld
397.757
Langfristet gæld
6.918.356
Samlet gæld
7.316.113
Indskudt kapital
1.100.000
Overført overskud
8.318.552
Samlet egenkapital
9.418.552
Samlet egenkapital og gæld
16.734.666

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt