||
V

VIKANE EIGEDOM AS952 377 736

Udlejning
Aktieselskab
Vassbygdvegen 104 7512 STJØRDAL, Norge

VIKANE EIGEDOM AS

Lukket 20. november 2024
Eie og forvalte fast eiendom samt herved står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper
Erverve, eie og drive eiendommer samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet skal også kunne gjøre seg interessert i andre selskaper ved kjøp av aksjer andeler o.l.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 19. feb. 1995 til 20. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
341.863
NOK
Årsresultat 2023
85.565
NOK
Samlet egenkapital 2023
4.175.643
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År202320222021
Samlede driftsindtægter
341.863
213.060
43.500
Samlet årsresultat
85.565
-24.498
-129.725
Samlede aktiver
4.714.928
6.439.043
6.430.005
Samlet gæld
539.285
2.285.912
394.610
Samlet egenkapital
4.175.643
4.153.131
6.035.395

R&T

År202320222021
Samlede driftsindtægter
341.863
213.060
43.500
Samlede driftsomkostninger
245.069
249.583
210.033
Driftsresultat
96.794
-36.523
-166.533
Finansielle indtægter/omkostninger
12.905
5.115
219
Resultat før skat
109.699
-31.408
-166.314
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
24.134
-6.910
-36.589
Samlet årsresultat
85.565
-24.498
-129.725

Balanceoversigt

År202320222021
Samlede anlægsaktiver
4.175.702
4.283.602
4.393.438
Samlede omsætningsaktiver
539.226
2.155.441
2.036.567
Samlede aktiver
4.714.928
6.439.043
6.430.005
Kortfristet gæld
160.823
1.913.800
27.500
Langfristet gæld
378.462
372.112
367.110
Samlet gæld
539.285
2.285.912
394.610
Indskudt kapital
4.153.131
4.153.131
6.035.395
Overført overskud
22.512
0
0
Samlet egenkapital
4.175.643
4.153.131
6.035.395
Samlet egenkapital og gæld
4.714.928
6.439.043
6.430.005

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt