||
E

EDDIES EIENDOM AS921 517 300

Udlejning
Aktieselskab
6386 MÅNDALEN, Norge

EDDIES EIENDOM AS

Lukket 7. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 8. okt. 2018 til 7. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
370.360
NOK
Årsresultat 2019
-50.792
NOK
Samlet egenkapital 2019
67.294
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
370.360
Samlet årsresultat
-50.792
Samlede aktiver
3.175.377
Samlet gæld
3.108.083
Samlet egenkapital
67.294

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
370.360
Samlede driftsomkostninger
260.123
Driftsresultat
110.237
Finansielle indtægter/omkostninger
-182.280
Resultat før skat
-72.043
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-21.251
Samlet årsresultat
-50.792

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
3.146.498
Samlede omsætningsaktiver
28.879
Samlede aktiver
3.175.377
Kortfristet gæld
8.083
Langfristet gæld
3.100.000
Samlet gæld
3.108.083
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-32.706
Samlet egenkapital
67.294
Samlet egenkapital og gæld
3.175.377

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt