||
H

HÆGELAND EIENDOM AS918 131 388

Udlejning
Aktieselskab
Dåsvannsdalen 1440 4737 HORNNES, Norge

HÆGELAND EIENDOM AS

Lukket 28. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 2. dec. 2016 til 28. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
203.175
NOK
Årsresultat 2019
92.949
NOK
Samlet egenkapital 2019
593.443
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
203.175
Samlet årsresultat
92.949
Samlede aktiver
1.295.627
Samlet gæld
702.185
Samlet egenkapital
593.443

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
203.175
Samlede driftsomkostninger
46.323
Driftsresultat
156.852
Finansielle indtægter/omkostninger
-37.686
Resultat før skat
119.166
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
26.217
Samlet årsresultat
92.949

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
1.185.333
Samlede omsætningsaktiver
110.294
Samlede aktiver
1.295.627
Kortfristet gæld
12.077
Langfristet gæld
690.108
Samlet gæld
702.185
Indskudt kapital
500.000
Overført overskud
93.443
Samlet egenkapital
593.443
Samlet egenkapital og gæld
1.295.627

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt