KULTURHUSET BØTERIET AS
Lukket 12. oktober 2024, InsolvensbehandlingKULTURHUSET BØTERIET AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Investeringer i og drift av fast eiendom og hva derved står i
forbindelse, herunder å delta i selskap med lignende virksomhet.
Å drive konsert- og serveringslokal samt kurs- og
konferansevirksomhet, og virksomhet som står i forbindelse herved,
herunder å delta i selskap med lignende virksomhet.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Bestyrelsesformand
- PR
Per Rønne1947
- Driftstid
- 28 år
- - 23. dec. 1996 til 12. okt. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 23.335.767
- NOK
- Årsresultat 2021
- -6.730.695
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -7.971.400
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PR 1947 | Bestyrelsesformand, Kontaktperson | - |
FR | Bestyrelsesmedlem | - |
| Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 23.335.767 |
Samlet årsresultat | -6.730.695 |
Samlede aktiver | 53.922.820 |
Samlet gæld | 61.894.220 |
Samlet egenkapital | -7.971.400 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 23.335.767 |
Samlede driftsomkostninger | 29.953.085 |
Driftsresultat | -6.617.318 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -113.377 |
Resultat før skat | -6.730.695 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -6.730.695 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 25.000 |
Samlede omsætningsaktiver | 53.897.820 |
Samlede aktiver | 53.922.820 |
Kortfristet gæld | 4.370.509 |
Langfristet gæld | 57.523.712 |
Samlet gæld | 61.894.220 |
Indskudt kapital | 550.000 |
Overført overskud | -8.521.400 |
Samlet egenkapital | -7.971.400 |
Samlet egenkapital og gæld | 53.922.820 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt