||
A

ALF GRAARUD UTLEIE AS913 877 985

Udlejning
Aktieselskab
Herreperveien 15 1709 SARPSBORG, Norge

ALF GRAARUD UTLEIE AS

Lukket 14. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 10. jul. 2014 til 14. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
5.478.500
NOK
Årsresultat 2022
3.579.055
NOK
Samlet egenkapital 2022
11.616.047
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
5.478.500
Samlet årsresultat
3.579.055
Samlede aktiver
13.712.552
Samlet gæld
2.096.505
Samlet egenkapital
11.616.047

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
5.478.500
Samlede driftsomkostninger
934.400
Driftsresultat
4.544.100
Finansielle indtægter/omkostninger
44.455
Resultat før skat
4.588.555
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.009.500
Samlet årsresultat
3.579.055

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
10.866.469
Samlede omsætningsaktiver
2.846.083
Samlede aktiver
13.712.552
Kortfristet gæld
1.910.229
Langfristet gæld
186.276
Samlet gæld
2.096.505
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
11.586.047
Samlet egenkapital
11.616.047
Samlet egenkapital og gæld
13.712.552

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt