||
R

ROGALANDSGATA 74 AS919 177 578

Udlejning
Aktieselskab
Fløttmannsgata 2 5527 HAUGESUND, Norge

ROGALANDSGATA 74 AS

Lukket 4. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 21. jun. 2017 til 4. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.471.090
NOK
Årsresultat 2021
601.100
NOK
Samlet egenkapital 2021
8.553.068
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.471.090
Samlet årsresultat
601.100
Samlede aktiver
34.418.441
Samlet gæld
25.865.373
Samlet egenkapital
8.553.068

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.471.090
Samlede driftsomkostninger
1.283.075
Driftsresultat
1.188.016
Finansielle indtægter/omkostninger
-417.374
Resultat før skat
770.641
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
169.541
Samlet årsresultat
601.100

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
24.102.317
Samlede omsætningsaktiver
10.316.124
Samlede aktiver
34.418.441
Kortfristet gæld
402.873
Langfristet gæld
25.462.500
Samlet gæld
25.865.373
Indskudt kapital
8.028.430
Overført overskud
524.638
Samlet egenkapital
8.553.068
Samlet egenkapital og gæld
34.418.441

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt