||
B

BRYDE AS912 749 010

Udlejning
Aktieselskab
Hinderveien 5C 3223 SANDEFJORD, Norge

BRYDE AS

Lukket 23. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 14. nov. 2013 til 23. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
191.570
NOK
Årsresultat 2022
97.561
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.454.376
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
191.570
Samlet årsresultat
97.561
Samlede aktiver
2.485.164
Samlet gæld
30.788
Samlet egenkapital
2.454.376

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
191.570
Samlede driftsomkostninger
66.508
Driftsresultat
125.062
Finansielle indtægter/omkostninger
16
Resultat før skat
125.078
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
27.517
Samlet årsresultat
97.561

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.427.421
Samlede omsætningsaktiver
57.743
Samlede aktiver
2.485.164
Kortfristet gæld
30.788
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
30.788
Indskudt kapital
1.300.000
Overført overskud
1.154.376
Samlet egenkapital
2.454.376
Samlet egenkapital og gæld
2.485.164

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt