||
A

APPLIC INVEST AS982 733 103

Udlejning
Aktieselskab
Wessels gate 8 0165 OSLO, Norge

APPLIC INVEST AS

Lukket 23. august 2025, Mangler regnskabsafslutningsdato
Selskapets hovedvirksomhet er å foreta investeringer i eiendom, verdipapirer, og utøve eierskap i andre selskap.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
24 år
- 6. jan. 2001 til 23. aug. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
156.000
NOK
Årsresultat 2019
-575.915
NOK
Samlet egenkapital 2019
7.533.473
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
156.000
Samlet årsresultat
-575.915
Samlede aktiver
7.758.591
Samlet gæld
225.118
Samlet egenkapital
7.533.473

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
156.000
Samlede driftsomkostninger
1.213.506
Driftsresultat
-1.057.506
Finansielle indtægter/omkostninger
274.527
Resultat før skat
-782.979
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-207.064
Samlet årsresultat
-575.915

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
4.202.349
Samlede omsætningsaktiver
3.556.243
Samlede aktiver
7.758.591
Kortfristet gæld
60.164
Langfristet gæld
164.954
Samlet gæld
225.118
Indskudt kapital
330.000
Overført overskud
7.203.473
Samlet egenkapital
7.533.473
Samlet egenkapital og gæld
7.758.591

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt