||
S

SG EIENDOM NORGE AS927 662 205

Udlejning
Aktieselskab
Lille Strandgate 15 3263 LARVIK, Norge

SG EIENDOM NORGE AS

Lukket 22. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 4. sep. 2021 til 22. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-9.012
NOK
Samlet egenkapital 2022
7.118
NOK
Sidst opdateret: 10. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-9.012
-13.870
Samlede aktiver
20.500
21.700
Samlet gæld
13.382
5.570
Samlet egenkapital
7.118
16.130

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
9.012
13.870
Driftsresultat
-9.012
-13.870
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
Resultat før skat
-9.012
-13.870
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
Samlet årsresultat
-9.012
-13.870

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
0
0
Samlede omsætningsaktiver
20.500
21.700
Samlede aktiver
20.500
21.700
Kortfristet gæld
13.382
5.570
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
13.382
5.570
Indskudt kapital
30.000
30.000
Overført overskud
-22.882
-13.870
Samlet egenkapital
7.118
16.130
Samlet egenkapital og gæld
20.500
21.700

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt