||
E

EQMAR AS980 712 079

Udlejning
Aktieselskab
Midtgårdveien 16 4031 STAVANGER, Norge

EQMAR AS

Lukket 3. januar 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
25 år
- 12. maj 1999 til 3. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
14.624.472
NOK
Årsresultat 2022
6.550.303
NOK
Samlet egenkapital 2022
15.242.245
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 7. sep. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
14.624.472
Samlet årsresultat
6.550.303
Samlede aktiver
31.775.279
Samlet gæld
16.533.033
Samlet egenkapital
15.242.245

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
14.624.472
Samlede driftsomkostninger
5.901.527
Driftsresultat
8.722.945
Finansielle indtægter/omkostninger
-325.120
Resultat før skat
8.397.824
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.847.521
Samlet årsresultat
6.550.303

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
26.629.156
Samlede omsætningsaktiver
5.146.122
Samlede aktiver
31.775.279
Kortfristet gæld
7.841.133
Langfristet gæld
8.691.900
Samlet gæld
16.533.033
Indskudt kapital
353.992
Overført overskud
14.888.253
Samlet egenkapital
15.242.245
Samlet egenkapital og gæld
31.775.279

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt