||
S

STRAND INVEST AS979 610 718

Udlejning
Aktieselskab
c/o Ole Morten Dreyer Kroken 6 4009 STAVANGER, Norge

STRAND INVEST AS

Lukket 12. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
25 år
- 14. feb. 1998 til 12. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
424.278
NOK
Årsresultat 2022
512.084
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.754.687
NOK
Sidst opdateret: 26. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
424.278
Samlet årsresultat
512.084
Samlede aktiver
6.391.476
Samlet gæld
636.789
Samlet egenkapital
5.754.687

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
424.278
Samlede driftsomkostninger
65.344
Driftsresultat
358.934
Finansielle indtægter/omkostninger
130.627
Resultat før skat
489.561
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-22.523
Samlet årsresultat
512.084

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.746.335
Samlede omsætningsaktiver
4.645.141
Samlede aktiver
6.391.476
Kortfristet gæld
636.789
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
636.789
Indskudt kapital
463.850
Overført overskud
5.290.837
Samlet egenkapital
5.754.687
Samlet egenkapital og gæld
6.391.476

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt