||
J

JBM EIENDOM AS993 529 087

Udlejning
Aktieselskab
c/o Jo Inge Jakobsen Bondjordveien 11 9307 FINNSNES, Norge

JBM EIENDOM AS

Lukket 26. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
14 år
- 21. jan. 2009 til 26. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.426.250
NOK
Årsresultat 2022
597.024
NOK
Samlet egenkapital 2022
4.027.240
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.426.250
Samlet årsresultat
597.024
Samlede aktiver
9.146.213
Samlet gæld
5.118.973
Samlet egenkapital
4.027.240

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.426.250
Samlede driftsomkostninger
442.701
Driftsresultat
983.549
Finansielle indtægter/omkostninger
-218.132
Resultat før skat
765.417
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
168.393
Samlet årsresultat
597.024

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
8.080.690
Samlede omsætningsaktiver
1.065.523
Samlede aktiver
9.146.213
Kortfristet gæld
420.299
Langfristet gæld
4.698.674
Samlet gæld
5.118.973
Indskudt kapital
2.406.000
Overført overskud
1.621.240
Samlet egenkapital
4.027.240
Samlet egenkapital og gæld
9.146.213

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt