||
T

TERM INVEST AS989 132 946

Udlejning
Aktieselskab
4041 HAFRSFJORD, Norge

TERM INVEST AS

Lukket 25. juni 2025, Mangler obligatorisk revisor
Holdingselskap som skal investere i aksjer og fond, samt investering i eiendom og utleie av eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 16. jan. 2006 til 25. jun. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
8.986.466
NOK
Samlet egenkapital 2021
12.180.497
NOK
Sidst opdateret: 3. jan. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
8.986.466
Samlede aktiver
17.707.399
Samlet gæld
5.526.902
Samlet egenkapital
12.180.497

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
5.262.807
Driftsresultat
-5.262.807
Finansielle indtægter/omkostninger
14.242.623
Resultat før skat
8.979.816
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-6.650
Samlet årsresultat
8.986.466

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
13.993
Samlede omsætningsaktiver
17.693.406
Samlede aktiver
17.707.399
Kortfristet gæld
5.526.902
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
5.526.902
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
12.080.497
Samlet egenkapital
12.180.497
Samlet egenkapital og gæld
17.707.399

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt