PROFESJONELL AS
Lukket 20. juni 2023
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- CR
- Bestyrelsesformand
- AH
Anders Hovland1973
- Driftstid
- 7 år
- - 28. okt. 2016 til 20. jun. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 1
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 10.245.868
- NOK
- Årsresultat 2021
- 85.461
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- 818.069
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
CR | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AH 1973 | Bestyrelsesformand | - |
CR | Bestyrelsesmedlem | - |
KV | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - | |
C Lukket | Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 10.245.868 |
Samlet årsresultat | 85.461 |
Samlede aktiver | 3.466.243 |
Samlet gæld | 2.648.174 |
Samlet egenkapital | 818.069 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 10.245.868 |
Samlede driftsomkostninger | 10.108.681 |
Driftsresultat | 137.186 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -3.647 |
Resultat før skat | 133.540 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 48.079 |
Samlet årsresultat | 85.461 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 273.881 |
Samlede omsætningsaktiver | 3.192.362 |
Samlede aktiver | 3.466.243 |
Kortfristet gæld | 2.589.609 |
Langfristet gæld | 58.565 |
Samlet gæld | 2.648.174 |
Indskudt kapital | 650.000 |
Overført overskud | 168.069 |
Samlet egenkapital | 818.069 |
Samlet egenkapital og gæld | 3.466.243 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger