||
G

GRENSTØL EIENDOM AS925 656 674

Udlejning
Aktieselskab
Vennevannsveien 5 4900 TVEDESTRAND, Norge

GRENSTØL EIENDOM AS

Lukket 5. april 2025, Insolvensbehandling
Selskapets virksomhet er investering i, forvaltning og utleie av fast eiendom, kapitalvarer eller immaterielle eiendeler, samt hva som står i forbindelse med dette.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 17. sep. 2020 til 5. apr. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
501.442
NOK
Årsresultat 2021
-319.951
NOK
Samlet egenkapital 2021
350.042
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 15. maj 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
501.442
Samlet årsresultat
-319.951
Samlede aktiver
34.453.565
Samlet gæld
34.103.524
Samlet egenkapital
350.042

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
501.442
Samlede driftsomkostninger
191.918
Driftsresultat
309.524
Finansielle indtægter/omkostninger
-677.423
Resultat før skat
-367.899
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-47.948
Samlet årsresultat
-319.951

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
29.990.579
Samlede omsætningsaktiver
4.462.986
Samlede aktiver
34.453.565
Kortfristet gæld
3.863.861
Langfristet gæld
30.239.663
Samlet gæld
34.103.524
Indskudt kapital
500.000
Overført overskud
-149.958
Samlet egenkapital
350.042
Samlet egenkapital og gæld
34.453.566

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt