||
S

SKATTØRAVEGEN 17B AS992 048 352

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

SKATTØRAVEGEN 17B AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 12. dec. 2007 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-231.459
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.386.206
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-231.459
Samlede aktiver
9.445.379
Samlet gæld
8.059.173
Samlet egenkapital
1.386.206

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
97.331
Driftsresultat
-97.331
Finansielle indtægter/omkostninger
-199.411
Resultat før skat
-296.742
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-65.283
Samlet årsresultat
-231.459

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.070.149
Samlede omsætningsaktiver
375.230
Samlede aktiver
9.445.379
Kortfristet gæld
0
Langfristet gæld
8.059.173
Samlet gæld
8.059.173
Indskudt kapital
337.420
Overført overskud
1.048.786
Samlet egenkapital
1.386.206
Samlet egenkapital og gæld
9.445.379

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt