||
B

BETO EIENDOM AS985 890 544

Udlejning
Aktieselskab
Verkstedveien 1C 6517 KRISTIANSUND N, Norge

BETO EIENDOM AS

Lukket 26. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
20 år
- 26. jul. 2003 til 26. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.388.315
NOK
Årsresultat 2022
881.523
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.027.763
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.388.315
Samlet årsresultat
881.523
Samlede aktiver
5.786.732
Samlet gæld
758.969
Samlet egenkapital
5.027.763

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.388.315
Samlede driftsomkostninger
264.132
Driftsresultat
1.124.183
Finansielle indtægter/omkostninger
5.995
Resultat før skat
1.130.178
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
248.655
Samlet årsresultat
881.523

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
4.381.586
Samlede omsætningsaktiver
1.405.146
Samlede aktiver
5.786.732
Kortfristet gæld
308.265
Langfristet gæld
450.704
Samlet gæld
758.969
Indskudt kapital
700.000
Overført overskud
4.327.763
Samlet egenkapital
5.027.763
Samlet egenkapital og gæld
5.786.732

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt