||
R

RSB 1 AS922 908 710

Udlejning
Aktieselskab
Østerdalen 4 5305 FLORVÅG, Norge

RSB 1 AS

Lukket 14. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 17. jun. 2019 til 14. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
772.930
NOK
Årsresultat 2022
194.995
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.035.510
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
772.930
Samlet årsresultat
194.995
Samlede aktiver
7.375.535
Samlet gæld
6.340.025
Samlet egenkapital
1.035.510

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
772.930
Samlede driftsomkostninger
280.949
Driftsresultat
491.981
Finansielle indtægter/omkostninger
-241.756
Resultat før skat
250.224
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
55.229
Samlet årsresultat
194.995

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
7.147.578
Samlede omsætningsaktiver
227.957
Samlede aktiver
7.375.535
Kortfristet gæld
199.216
Langfristet gæld
6.140.809
Samlet gæld
6.340.025
Indskudt kapital
787.751
Overført overskud
247.759
Samlet egenkapital
1.035.510
Samlet egenkapital og gæld
7.375.535

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt