CWS BRAND INVEST AS
Lukket 26. maj 2025, InsolvensbehandlingCWS BRAND INVEST AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Kjøp og salg av aksjer, eie og leie ut eiendom samt kjøp og salg av
varer og tjenester.
Import og salg av elektroniske produkter, kjøp og salg av aksjer samt
eie og leie ut fast eiendom i Norge og utlandet.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Links
Organisation
- Adm. direktør
- CW
- Bestyrelsesformand
- CW
- Driftstid
- 8 år
- - 13. jan. 2017 til 26. maj 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2018
- 1.641.408
- NOK
- Årsresultat 2018
- 138.984
- NOK
- Samlet egenkapital 2018
- 979.831
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
CW | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
CW | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2018 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.641.408 |
Samlet årsresultat | 138.984 |
Samlede aktiver | 3.838.692 |
Samlet gæld | 2.858.859 |
Samlet egenkapital | 979.831 |
R&T
| År | 2018 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.641.408 |
Samlede driftsomkostninger | 1.006.293 |
Driftsresultat | 635.115 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -496.131 |
Resultat før skat | 138.984 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | 138.984 |
Balanceoversigt
| År | 2018 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.334.300 |
Samlede omsætningsaktiver | 2.504.392 |
Samlede aktiver | 3.838.692 |
Kortfristet gæld | 908.026 |
Langfristet gæld | 1.950.833 |
Samlet gæld | 2.858.859 |
Indskudt kapital | 750.000 |
Overført overskud | 229.831 |
Samlet egenkapital | 979.831 |
Samlet egenkapital og gæld | 3.838.690 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt