||
M

MØLLEVEIEN 22 AS990 588 481

Udlejning
Aktieselskab
c/o Interstil AS Luramyrveien 71 4313 SANDNES, Norge

MØLLEVEIEN 22 AS

Lukket 12. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 1. dec. 2006 til 12. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
12.000.000
NOK
Årsresultat 2022
3.435.304
NOK
Samlet egenkapital 2022
13.965.958
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
12.000.000
Samlet årsresultat
3.435.304
Samlede aktiver
147.022.768
Samlet gæld
133.056.810
Samlet egenkapital
13.965.958

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
12.000.000
Samlede driftsomkostninger
3.972.629
Driftsresultat
8.027.371
Finansielle indtægter/omkostninger
-3.379.618
Resultat før skat
4.647.753
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.212.449
Samlet årsresultat
3.435.304

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
142.079.114
Samlede omsætningsaktiver
4.943.654
Samlede aktiver
147.022.768
Kortfristet gæld
5.186.410
Langfristet gæld
127.870.400
Samlet gæld
133.056.810
Indskudt kapital
7.980.000
Overført overskud
5.985.958
Samlet egenkapital
13.965.958
Samlet egenkapital og gæld
147.022.768

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt