||
H

HAGELØKKEN-THORESEN INVEST AS916 689 330

Fast ejendom
Aktieselskab
Søre Stasjonsvegen 5B 2660 DOMBÅS, Norge

HAGELØKKEN-THORESEN INVEST AS

Lukket 20. september 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 5. feb. 2016 til 20. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
142.198
NOK
Årsresultat 2022
-617.339
NOK
Samlet egenkapital 2022
4.063.012
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
142.198
Samlet årsresultat
-617.339
Samlede aktiver
10.127.863
Samlet gæld
6.064.851
Samlet egenkapital
4.063.012

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
142.198
Samlede driftsomkostninger
519.400
Driftsresultat
-377.202
Finansielle indtægter/omkostninger
-240.137
Resultat før skat
-617.339
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-617.339

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
10.053.809
Samlede omsætningsaktiver
74.054
Samlede aktiver
10.127.863
Kortfristet gæld
804.851
Langfristet gæld
5.260.000
Samlet gæld
6.064.851
Indskudt kapital
4.830.000
Overført overskud
-766.988
Samlet egenkapital
4.063.012
Samlet egenkapital og gæld
10.127.863

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom