||
S

STÅLFJÆRA INVEST AS921 529 821

Udlejning
Aktieselskab
c/o Asp Eiendom AS Nedre Strandgate 10 4005 STAVANGER, Norge

STÅLFJÆRA INVEST AS

Lukket 22. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 9. okt. 2018 til 22. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-749.312
NOK
Samlet egenkapital 2022
19.078.493
NOK
Sidst opdateret: 7. jul. 2023

A
ACCOUNTING 4 YOU AS
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 7. jul. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-749.312
Samlede aktiver
51.251.520
Samlet gæld
32.173.027
Samlet egenkapital
19.078.493

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
41.313
Driftsresultat
-41.313
Finansielle indtægter/omkostninger
-919.344
Resultat før skat
-960.657
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-211.345
Samlet årsresultat
-749.312

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
50.588.669
Samlede omsætningsaktiver
662.851
Samlede aktiver
51.251.520
Kortfristet gæld
1.375
Langfristet gæld
32.171.652
Samlet gæld
32.173.027
Indskudt kapital
23.000.000
Overført overskud
-3.921.507
Samlet egenkapital
19.078.493
Samlet egenkapital og gæld
51.251.520

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt