||
H

HELMERS HOLDING AS914 775 604

Fast ejendom
Aktieselskab
Østerdalsgata 1G 0658 OSLO, Norge

HELMERS HOLDING AS

Lukket 2. juli 2024

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 16. jan. 2015 til 2. jul. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
1.632.906
NOK
Årsresultat 2020
344.395
NOK
Samlet egenkapital 2020
1.775.764
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
1.632.906
Samlet årsresultat
344.395
Samlede aktiver
2.571.752
Samlet gæld
795.988
Samlet egenkapital
1.775.764

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
1.632.906
Samlede driftsomkostninger
1.130.033
Driftsresultat
502.873
Finansielle indtægter/omkostninger
-257.116
Resultat før skat
245.757
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-98.638
Samlet årsresultat
344.395

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
176.500
Samlede omsætningsaktiver
2.395.252
Samlede aktiver
2.571.752
Kortfristet gæld
795.988
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
795.988
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
1.745.764
Samlet egenkapital
1.775.764
Samlet egenkapital og gæld
2.571.752

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom