||
D

DOKKEN TAKST AS930 798 835

Anden fast ejendom
Aktieselskab
Vetlerudveien 25 3614 KONGSBERG, Norge

DOKKEN TAKST AS

I drift
Taksering av boligeiendom, fritidseiendom og næringseiendom, samt taksering av naturskade. Tømrerarbeid, samt det som hører sammen med dette.

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
3 år
siden 9. feb. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
1.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
person

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2025
2.171.275
NOK
Årsresultat 2025
384.817
NOK
Samlet egenkapital 2025
958.350
NOK
Sidst opdateret: 5. maj 2026

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
100 %
direkte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
100 %
direkte

Andre

NavnRolleAktier
A
AIDER AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
100 %
direkte
Sidst opdateret: 27. apr. 2024

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
1.000
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År202520242023
Samlede driftsindtægter
2.171.275
1.622.262
788.278
Samlet årsresultat
384.817
337.151
211.952
Samlede aktiver
1.485.431
962.404
486.884
Samlet gæld
527.080
388.871
250.502
Samlet egenkapital
958.350
573.533
236.382

R&T

År202520242023
Samlede driftsindtægter
2.171.275
1.622.262
788.278
Samlede driftsomkostninger
1.677.778
1.186.660
518.294
Driftsresultat
493.497
435.602
269.984
Finansielle indtægter/omkostninger
4.558
250
178
Resultat før skat
498.055
435.852
270.162
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
113.238
98.701
58.210
Samlet årsresultat
384.817
337.151
211.952

Balanceoversigt

År202520242023
Samlede anlægsaktiver
163.100
210.900
47.800
Samlede omsætningsaktiver
1.322.331
751.504
439.084
Samlede aktiver
1.485.431
962.404
486.884
Kortfristet gæld
527.080
388.871
249.894
Langfristet gæld
0
0
608
Samlet gæld
527.080
388.871
250.502
Indskudt kapital
24.430
24.430
24.430
Overført overskud
933.920
549.103
211.952
Samlet egenkapital
958.350
573.533
236.382
Samlet egenkapital og gæld
1.485.431
962.404
486.884

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.32
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning
68.320
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning