||
B

BRIS-EIENDOM AS998 322 383

Udlejning
Aktieselskab
Fløgstadvegen 1 4200 SAUDA, Norge

BRIS-EIENDOM AS

Lukket 30. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 2. maj 2012 til 30. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
327.200
NOK
Årsresultat 2022
27.917
NOK
Samlet egenkapital 2022
242.631
NOK
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
327.200
Samlet årsresultat
27.917
Samlede aktiver
2.486.732
Samlet gæld
2.244.102
Samlet egenkapital
242.631

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
327.200
Samlede driftsomkostninger
183.036
Driftsresultat
144.164
Finansielle indtægter/omkostninger
-108.373
Resultat før skat
35.791
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
7.874
Samlet årsresultat
27.917

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.245.789
Samlede omsætningsaktiver
240.943
Samlede aktiver
2.486.732
Kortfristet gæld
129.584
Langfristet gæld
2.114.518
Samlet gæld
2.244.102
Indskudt kapital
276.530
Overført overskud
-33.899
Samlet egenkapital
242.631
Samlet egenkapital og gæld
2.486.732

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt