VOLLEBEKK BOLIGTOMT B1 AS
Lukket 4. december 2023, Frivillig likvidation
Nøgleord
fast ejendomsalgutvikling
Organisation
- Bestyrelsesformand
- HG
Haakon Grønnæss1956
- Driftstid
- 1 år
- - 7. mar. 2022 til 4. dec. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 5.000
- NOK
- Årsresultat 2022
- 3.900
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 20.453.815
- NOK
Sidst opdateret: 26. okt. 2023
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
HG 1956 | Bestyrelsesformand | - |
KS 1986 | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.000 |
Samlet årsresultat | 3.900 |
Samlede aktiver | 22.156.815 |
Samlet gæld | 1.703.000 |
Samlet egenkapital | 20.453.815 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.000 |
Samlede driftsomkostninger | 0 |
Driftsresultat | 5.000 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 0 |
Resultat før skat | 5.000 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 1.100 |
Samlet årsresultat | 3.900 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 22.156.815 |
Samlede aktiver | 22.156.815 |
Kortfristet gæld | 1.100 |
Langfristet gæld | 1.701.900 |
Samlet gæld | 1.703.000 |
Indskudt kapital | 1.228.486 |
Overført overskud | 19.225.329 |
Samlet egenkapital | 20.453.815 |
Samlet egenkapital og gæld | 22.156.815 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt