STENBERG GÅRDEN EIENDOM AS
Lukket 17. september 2024, Mangler obligatorisk revisorSTENBERG GÅRDEN EIENDOM AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Kjøp, salg og utleie av forretningseiendom og annen virksomhet
forbundet med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Kjøp, salg og utleie av forretningseiendommer.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Adm. direktør
- DS
David Stenberg1955
- Bestyrelsesformand
- DS
David Stenberg1955
- Driftstid
- 24 år
- - 21. jan. 2000 til 17. sep. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2019
- 446.597
- NOK
- Årsresultat 2019
- 35.546
- NOK
- Samlet egenkapital 2019
- -3.129.007
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DS 1955 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
DS 1955 | Bestyrelsesformand | - |
AK | Suppleant | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 446.597 |
Samlet årsresultat | 35.546 |
Samlede aktiver | 5.314.990 |
Samlet gæld | 8.443.997 |
Samlet egenkapital | -3.129.007 |
R&T
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 446.597 |
Samlede driftsomkostninger | 369.756 |
Driftsresultat | 76.841 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -41.295 |
Resultat før skat | 35.546 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | 35.546 |
Balanceoversigt
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 5.220.400 |
Samlede omsætningsaktiver | 94.590 |
Samlede aktiver | 5.314.990 |
Kortfristet gæld | 30.371 |
Langfristet gæld | 8.413.626 |
Samlet gæld | 8.443.997 |
Indskudt kapital | 100.000 |
Overført overskud | -3.229.007 |
Samlet egenkapital | -3.129.007 |
Samlet egenkapital og gæld | 5.314.990 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt