||
F

FAUSKI AS916 919 913

Udlejning
Aktieselskab
Fedjedalen 2 5534 HAUGESUND, Norge

FAUSKI AS

Lukket 3. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 21. mar. 2016 til 3. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
71.243
NOK
Årsresultat 2022
12.008
NOK
Samlet egenkapital 2022
14.642
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
71.243
Samlet årsresultat
12.008
Samlede aktiver
75.289
Samlet gæld
60.647
Samlet egenkapital
14.642

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
71.243
Samlede driftsomkostninger
53.743
Driftsresultat
17.500
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.768
Resultat før skat
15.732
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
3.724
Samlet årsresultat
12.008

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
10.372
Samlede omsætningsaktiver
64.917
Samlede aktiver
75.289
Kortfristet gæld
60.647
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
60.647
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-15.358
Samlet egenkapital
14.642
Samlet egenkapital og gæld
75.289

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt