||
S

SANDSVÆRVEIEN 114 AS930 372 722

Udlejning
Aktieselskab
Sandsværveien 114 3616 KONGSBERG, Norge

SANDSVÆRVEIEN 114 AS

Lukket 14. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 7. dec. 2022 til 14. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
102.921
NOK
Årsresultat 2022
8.429
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.647.803
NOK
Sidst opdateret: 12. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 29. jun. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
102.921
Samlet årsresultat
8.429
Samlede aktiver
12.641.488
Samlet gæld
8.993.685
Samlet egenkapital
3.647.803

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
102.921
Samlede driftsomkostninger
60.921
Driftsresultat
42.000
Finansielle indtægter/omkostninger
-31.192
Resultat før skat
10.807
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
2.378
Samlet årsresultat
8.429

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
12.512.837
Samlede omsætningsaktiver
128.651
Samlede aktiver
12.641.488
Kortfristet gæld
70.116
Langfristet gæld
8.923.569
Samlet gæld
8.993.685
Indskudt kapital
504.220
Overført overskud
3.143.583
Samlet egenkapital
3.647.803
Samlet egenkapital og gæld
12.641.488

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt