||
B

BOGSUND HOLDING AS991 813 780

Udlejning
Aktieselskab
Stølane 45 4233 ERFJORD, Norge

BOGSUND HOLDING AS

Lukket 21. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 24. nov. 2007 til 21. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
769.776
NOK
Årsresultat 2022
6.460.775
NOK
Samlet egenkapital 2022
17.252.339
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
769.776
Samlet årsresultat
6.460.775
Samlede aktiver
17.738.235
Samlet gæld
485.896
Samlet egenkapital
17.252.339

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
769.776
Samlede driftsomkostninger
308.998
Driftsresultat
460.778
Finansielle indtægter/omkostninger
6.084.153
Resultat før skat
6.544.931
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
84.156
Samlet årsresultat
6.460.775

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
7.976.292
Samlede omsætningsaktiver
9.761.943
Samlede aktiver
17.738.235
Kortfristet gæld
245.163
Langfristet gæld
240.733
Samlet gæld
485.896
Indskudt kapital
3.889.757
Overført overskud
13.362.582
Samlet egenkapital
17.252.339
Samlet egenkapital og gæld
17.738.235

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt